Kdo jsme

S & Ř, CH KOVO

Jsme společnost S & Ř, CH KOVO. Sídlo naší firmy se nachází v obci Chroustovice v Pardubickém kraji. Předmětem naší činnosti je řezání, vysekávání a ohýbání plechu, zámečnická výroba a práškové lakování. Vyrábíme také odsavače par pro panelové domy.

Historie

přidružená výroba Zemědělského družstva Chroustovice
1993
Vznik společnosti S & Ř, CH KOVO, s.r.o.
1994
Nákup pohledávek od restituentů zemědělského družstva
1996
Vydražení objektu bývalých dílen a skladu zemědělského družstva
2000
Pořízení ohraňovacího lisu HOL 080 CNC
2001
Spuštění provozu nové lakovny
2002
Pořízení laserového pálicího stroje Bystronic o výkonu 2200 W
2003
Pořízení CNC vysekávacího stroje Euromac
2004
Pořízení ohraňovacího lisu Safan 100
2005
Certifikace ČSN EN ISO 9001:2009
2006
Nové sklady, zámečnická dílna, obrobna a vstupní objekt s jídelnou
2007
Nová hala pro laserové stroje Byspeed a ohýbací stroj Schröder
2014
Nákup tigových strojů pro svařování
2015
Nákup Fiber laseru
2015
Nákup 3 ohraňovacích strojů a 1 nůžek Safan

Společnost S & Ř, CH KOVO, s.r.o. vznikla v roce 1993 z bývalé přidružené výroby Zemědělského družstva Chroustovice. Převzala tehdejší výrobu odsavačů par a dodávky pro Karosa a.s. všechny výrobní prostory byly tehdy v pronajatých budovách.

icon-car.pngKML-LogoFullscreen-LogoQR-code-logoGeoJSON-LogoGeoRSS-LogoWikitude-Logo
S & Ř, CH KOVO

načítám mapu - prosím čekejte...

S & Ř, CH KOVO 49.955525, 15.991436

Počáteční stav pracovníků činil 12 dělníků, mistr, účetní a dva členové vedení. První rok samostatné činnosti skončil obratem ve výši 20 mil Kč, kterého jsme dosáhli s 20 zaměstnanci. Ještě v tomto roce jsme koupili na splátky první budovu. V dalších letech na ní byly provedeny opravy a následná rekonstrukce, takže vznikla provozovna s veškerým potřebným zázemím.

V roce 1994 se nám podařilo nakoupit na splátky pohledávky od restituentů zemědělského družstva a začali jsme jimi vyplácet budovy a zařízení, které jsme měli od družstva nakoupeny s kratší dobou splatnosti. To nám umožnilo určitý rozsah investic, které bychom si jinak nemohli dovolit. V roce 1996 jsme vydražili objekt bývalých dílen a skladu zemědělského družstva a od pozemkového fondu získali příslušné pozemky. Objekt jsme kompletně opravili a ve stávajícím skladu zřídili lakovnu s odmašťovnou. Provoz nové lakovny byl zahájen v prosinci roku 2001.

Souběžně s rekonstrukcí hlavního objektu byl k hlavní budově přistavěn sklad plechů a polotovarů a po jeho dokončení byla opuštěna poslední pronajatá provozovna. V roce 2000 byl pořízen ohraňovací lis HOL 080 CNC. Na počátku roku 2002 byl změněn záměr vybavení dalším CNC strojem a místo uvažovaného programovatelného děrovače byl na konci roku instalován Laserový pálicí stroj Bystronic o výkonu 2200 W, který zpracovává plechy až do síly 10 mm. CNC vysekávací stroj byl pořízen v roce 2003 byl to vysekávací stroj Euromac. Ohraňovací lis Safan 100 byl pořízen v roce 2004. V témže roce byla pořízena budova bývalého chléva a sýpky, ze které byly rekonstrukcí získány skladové prostory, zámečnická dílna, obrobna a vstupní objekt s jídelnou. Ze sýpky v patře budovy vznikla administrativa. Tyto prostory byly uvedeny do provozu v roce 2006.

To už znovu vybavení, ani budovy nestačily pro uspokojení poptávky. Z toho vyplynula potřeba pořízení dalšího laseru a prostory pro něj. Další investice byla do výrobní haly se záměrem umístit v ní oba laserové stroje. Hala byla stavebně dokončena v lednu 2007 a současně byl pořízen laser Byspeed 4020, který zpracovává plechy až do tloušťky 20 mm v extra kvalitě a 25 mm v běžné kvalitě řezu. Vzhledem k příznivé cenové nabídce na laserový stroj byl souběžně pořízen CNC ohýbací stroj Schröder. V průběhu prvního pololetí roku 2007 byla hala uvedena do zkušebního provozu a strojní vybavení bylo doplněno o malý ohraňovací lis Cone 900.

Pro obsluhu nových strojů, které jsou využívány na 2 až 3 směny se rychle rozrostl stav pracovníků. Současně se zvedly nároky na znalosti v dělnické profesi požadavkem na znalost práce s PC a znalost výkresové dokumentace. Obsluha CNC strojů totiž vyžaduje samostatnost v rozhodování při plnění pracovních úkolů,aby se plně využila výkonná technika. Vzhledem k nízké fluktuaci se měnil kádr pracovníků v kvalifikovaných profesích poměrně málo a pracovníci tím získali mnoho technologických zkušeností, které dávají záruku kvalitních a levných výrobků. Většina pracovníků, kteří nastoupili při založení firmy zde pracuje dodnes.

V současné době má společnost více jak 100 pracovníků, z toho je šest mistrů, kteří současně pracují ve výrobě, dva provozní technici, tři programátoři CNC strojů,dvě účetní a dva členové vedení. Skladba pracovníků se s instalací laseru a dalších CNC strojů změnila ve prospěch pracovníků s vyšší kvalifikací.

Rádiové spoty

Videa